Energiczny i zdrowe śniadanie bez mleka, mąki i cukru

energia ze śniadaniaDzięki właściwości naturalnych składników z tego przepisu, to osiągniemy śniadanie energii, która da nam wszystko, co musimy stawić czoła dzień w najlepszy sposób

Dla tych, którzy szukają energetyczne śniadanie, które dają im witalność i wypełnić je z substancji odżywczych obecnie wybór bardzo zdrowe, wolne mlecznych, mąki i cukru.

Odkryj, co to śniadanie, które pomogą zaczynasz swój dzień z energii i dobrego humoru.

Znaczenie śniadania

Wielu ludzi, którzy chcą rozpocząć dzień z energii często używać kawy.

Jednak mimo, że kawa daje bodziec szybko wobec przyśpieszyć metabolizm, jej efekty są długotrwałe i to również daje nam ilość składników odżywczych, które musimy stawić czoła dzień.

Możemy zdecydować się na śniadanie energii możemy osiągnąć wiele korzyści dla zdrowia:

  1. Będzie czuć się zadowolony przez cały ranek i nie będzie trzeba posiekać inne jedzenie.
  2. Możemy sobie pozwolić na jakiś pastwę w ciągu dnia bez strachu przed cierpieniem braki, ponieważ śniadanie jest bardzo kompletny.
  3. Uruchomimy zdrowego metabolizmu i możemy spalić kalorie łatwiej.
  4. Poprawimy jelit tranzytu.

Podstawy dobrego śniadania

Poniżej możemy wyróżnić właściwości składników nasze pożywne śniadanie.

Orzechy

Orzechy są bogate w białko, błonnik, kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały. Oni dostarczają nam mnóstwo energii i czuli się zadowoleni.

Najbardziej korzystny sposób, aby spożywać je wprowadza surowe orzechy moczyć przez kilka godzin aktywować jego właściwości. Idealnie jedzenie kilka dziennie dla tych, którzy nas kochają.

Suszone owoce

Suszone owoce, wśród których wyróżnić, śliwki, winogrona i daty, są bogate w błonnik i cukry. Ponadto pomagają regulować funkcjonowanie jelit i apetyt na słodycze.

Nasiona

Nasiona są superfoods żywności, które pomimo małych rozmiarów koncentrują się dużą ilość składników odżywczych. Są one doskonałym wyborem aby dodać wszelkiego rodzaju przepisów, jak również nasze pożywne śniadanie.

Olej kokosowy

Olej kokosowy jest wspólne żywności zdrowe przepisy, które są modne.

To jest zdrowe tłuszcze, które możemy konsumować z umiarem, aby osiągnąć, nawet jeśli wygląda ona niemożliwe, spalić więcej kalorii oraz tkanki tłuszczowej, która gromadzi się w jamie brzusznej.

Spożywanie oleju kokosowego cieszył się przyjemność smaku i kremowej konsystencji, i czy tak bez innych tłuszczów które mogłyby być szkodliwe dla zdrowia i może sprawić nam przyrost masy ciała.

Ponadto olej kokosowy ma tę zaletę, że pozwala nam ugruntować żywności, aby schłodzić je, a tym samym rozwoju wszelkiego rodzaju słodycze i desery.

Kakao

Czysta i gorzkie kakao jest leczniczy jedzenie, które będziemy spożywać regularnie zamiast czekolady, które często zawierają dużo cukru.

Kakao daje nam energię, poprawia stan zdrowia naszych mięśni i daje przyjemne uczucie szczęścia.

Ponadto jest silnym przeciwutleniaczem, który walczy uszkodzenia, które powodują nam wolne rodniki, zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie.

Miód pszczeli

Miód to naturalny słodzik bardzo energiczny z antybiotykiem i remineralizacyjne właściwości. Też to pomoże nam ugruntować to śniadanie, aby ułatwić korzystanie z zasobów informatycznych.

Zaleca się spożywać miód organiczny.

Przeczytaj także: olej kokosowy pożywne i owoców cytrusowych, dla skóry miękkie, jasne i bez skazy

Śniadanie pełne energii

Składniki

muffiny z jajekAby przygotować nasze śniadanie energii przez kilka dni, będziemy potrzebować następujących składników:

3 szklanki siekanych orzechów (migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie) (300 g)

1 szklanka suszonych owoców (rodzynki, śliwki, daty) (160 g)

1 szklanka nasiona (dynia, słonecznik, len, chia) (160 g)

tłoczenia oleju kokosowego 1/2 szklanki (100 g)

½ szklanki gorzkiego kakao (120 g)

1/2 szklanki miodu (170 g)

Przygotowanie

Po pierwsze wymieszać w misce, orzechy, suszone owoce (posiekane) i nasiona.

W drugiej misce wymieszać miód i olej kokosowy. Jeśli są utwardzone Maria będzie musiał je ogrzać do łazienki, więc są płynne. Następnie dodać kakao.

Wymieszać zawartość obu misek.

Gdy wszystko jest dobrze zintegrowany przedłużymy tego ciasta na tacy, który możemy schłodzić i będzie przechowywać w lodówce. W godzinę będziemy mieć listy rodzaj ciasta owoce i nasiona, które można wyciąć w mniejszych barów. Zawsze zachowujemy Bary w lodówce do czasu do spożywania ich, ponieważ olej kokosowy topi się, jeśli jest powyżej 23 ° C.

Dodaj komentarz

Śniadaniowa Klasa